W III Niedzielę Wielkiego Postu 31 marca 2019 r. o godz. 15:00 odbył się wyjątkowy spektakl muzyczny w wykonaniu Chóru „Rotondo” z parafii św. O. Pio z Poznania pod dyrekcją Pani Natalii Sobkowiak. Chór zaprezentował „Muzyczny obraz Męki Pańskiej”, który pozwolił spojrzeć na Pasję Chrystusa z innej perspektywy. Muzyczne Misterium składało się z pieśni pasyjnych przeplatanych tekstami z Pisma Świętego, które wyrecytował Pan Robert Świeczkiewicz.

Kontynuacją kontemplacji cierpienia Chrystusa było nabożeństwo Gorzkich Żali, które odśpiewano przed Najświętszym Sakramentem tuż po zakończonym koncercie. Kazanie pasyjne ubogacające i chwytające za serce wygłosił Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński. Po błogosławieństwie eucharystycznym zgromadzeni parafianie ucałowali Relikwie św. Jana Pawła II.

Zdjęcia dostępne w galerii.