630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Remont_2019_1a
Remont elewacji kościoła pw. św. Bartłomieja
w Starym Bojanowie
wraz z wykonaniem naprawy elementów dachu
oraz poprawy systemu odprowadzania wody
dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wspomóż

Ostatnia Wieczerza

“Ostatnia Wieczerza” – Barna da Siena, fresk, XIV w., San Gimignano – Kolegiata, Włochy

Mamy miłować się tak, jak sami zostaliśmy umiłowani. A miłość boga do człowieka jest nieskończona. Święty Bernard ujął to tak: “Miarą miłowania boga jest miara bez miary”. Lekarz wobec pacjenta nie ma jakiejś określonej miary zdrowia, którą chce mu przywrócić. On pragnie dla chorego jak najlepiej. Nie istnieje też żadna miara, jaką mamy kochać Boga. Mamy Go kochać tak, jak możemy, czyli bez miary. Tak jak sami zostaliśmy umiłowani przez Niego w Jezusie Chrystusie. Rozpoczynamy dziś celebrację największych tajemnic naszej wiary. Triduum Paschalne to święto prawdziwej miłości Boga do człowieka, miłości bez miary.

Panie Jezu, Ty przed Męką, umywając uczniom nogi, dałeś mi przykład pokornej służby i odkryłeś najgłębszy sens miłości. Racz napełnić moje serce szczerą miłością ku Tobie i moim bliźnim.