Nabozenstwo-majowe-2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Składka zbierana jutro w kościele jest przeznaczona na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Caritas. Jest to również Dzień modlitw za kierowców.

3. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św.

5. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 309 rodzin, co stanowi 57 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.

6. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Bartłomieja przed świętami. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 50 –22 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 35a – 31.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego: Tomaszowi za przygotowanie ministrantów, panu organiście wraz z chórem; panu kościelnemu i ministrantom; pocztom sztandarowym; za wykonane dekoracje w kościele, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii: za posługę niesienia krzyża, prowadzenie rozważań, śpiew i nagłośnienie. Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy. Szczególne podziękowanie młodzieży i opiekunom za prowadzenie adoracji przy grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 23:00 do 24:00. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.

8. Polecam Przewodnik Katolicki nowy Mały przewodnik.

ks. Piotr Kufliński