Rozaniec_2019a

Nabożeństwa Różańcowe

W środy i soboty przed Mszą św.

a w pozostałe dni po Mszy św.

630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Marii Magdaleny – święto
        we wtorek – Św. Brygidy, Zakonnicy i Patronki Europy – święto
        w środę – Św. Kingi, Dziewicy
        w czwartek – św. Jakuba, Apostoła – święto
        w piątek – Św. Joachima i Anny – rodziców NMP

3. Dziś święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. W parafii w Czaczu odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11:30.

5. Dziękuję za wszystkie pracy wykonane w tym tygodniu dla parafii: remontowe przy kościele św. Bartłomieja i kapitalny remont bramy wjazdowej na probostwo. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na remonty. Z przyjemnością informuję, że Urząd Marszałkowski przelał już na konto parafii przyznaną dotację finansową. Również Kuria Metropolitalna w Poznaniu na mój wniosek podarowała parafii sumę 3275 zł. 89 gr. anulując dług, który mieliśmy z tytułu dzierżawy ziemi za ubiegły rok i możemy te pieniądze przeznaczyć na prace remontowe w parafii.

6. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

7. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 57 – 63 i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 63a – 71.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński