630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Remont_2019_1a
Remont elewacji kościoła pw. św. Bartłomieja
w Starym Bojanowie
wraz z wykonaniem naprawy elementów dachu
oraz poprawy systemu odprowadzania wody
dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wspomóż

XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        we wtorek – Przemienienie Pańskie – święto
        w środę – Bł. Edmunda Bojanowskiego
        w czwartek – Św. Dominika, Kapłana
        w piątek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy –
        Patronki Europy – święto
        w sobotę – św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika – święto

3. Za tydzień odpust Św. Wawrzyńca w parafii w Wonieściu. Suma o godz. 11:30.

4. Nasz odpust parafialny Św. Bartłomieja jak zwykle w sobotę 24 sierpnia o godz. 11:00. Już dziś proszę o pomoc w jego organizacji i jak najliczniejszy udział bo to nasz główny patron a w tym roku przypada 630 rocznica parafii w Starym Bojanowie.

5. Dziękuję za wykoszenie trawy wokół probostwa, za pomoc w zrzuceniu opału do piwnicy oraz za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy kościele św. Bartłomieja. Rozpoczęło się malowanie i przygotowujemy się do wykopów pod opaskę drenażową. W tym tygodniu planowane jest odnowienie obu drzwi wejściowych do świątyni. W związku z planowanymi pracami wystąpią większe utrudnienia w dostępie do świątyni oraz poruszaniu się po cmentarzu. Liczę na wyrozumiałość i proszę o ostrożność. Dziękuję tym, którzy składają ofiary w kancelarii i na konto bankowe na kontynuowanie remontów „Bóg zapłać”!

6. Składka zbierana za tydzień przeznaczona będzie tradycyjnie na prowadzenie naszych prac remontowych. Taca na KUL i szkoły katolickie jest przesunięta na następny tydzień.

7. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

8. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie w Starym Bojanowie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 6 sierpnia o godz. 11:00, który stanie na parkingu przy Domu Wiejskim. Gdyby nie było miejsca to na podwórzu probostwa. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz ulotkach przy wyjściu z kościoła.

9. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 83 – 89 i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 91 – 99a.

10. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński