630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 i 9:30 (nie ma Mszy św. o godz. 11:00). W przyszłą niedzielę już o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
      we wtorek – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

3. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego – jak zwykle – Mszą św. o godz. 8:30 w kościele św. Teresy na którą zapraszam wraz z dziećmi i młodzieżą: rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi od w I piątek o godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.

5. W przyszłą niedzielę dziękujemy Bogu za zebrane tegoroczne plony podczas Mszy św. o godz. 9:30. Delegację z wieńcem wprowadzę do świątyni. Jest to również dzień kiedy święci się ziarno pod zasiew na przyszły rok. Dlatego proszę też przynieść ziarno, które również zostanie poświęcone.

6. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej pielgrzymce do Górki Duchownej. Pieszo odważyło się pójść ze mną w tym upale 90 osób. Wielu dojechało też samochodami na wspólną modlitwę do tronu Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję pocztom sztandarowym, młodzieży za oprawę muzyczną i ministrantom zapewniającym nam bezpieczeństwo oraz nagłośnienie oraz policji. Wszystkim za świadectwo wiary i wspólnej modlitwy. Zwłaszcza tej grupce, która wróciła pieszo do Starego Bojanowa. Pani Magdzie za posługę fotograficzną. Niech trud i waszą wiarę wynagrodzi wszystkim Matka Boża Pocieszenia.

7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się przez udział w odpust parafialny św. Bartłomieja tak uroczyście sprawowany. Celebransowi ks. Tomaszowi Nowakowi proboszczowi z Radomicka oraz przybyłym kapłanom i diakonom. Zwłaszcza moim Parafianom, którzy pomogli mi zorganizować tak pięknie tę uroczystość: tzn. panu Mieczysławowi, panu Tomaszowi z chórem parafialnym, szafarzom, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, ministrantom i całej służbie liturgicznej. Szczególnie chciałbym podziękować za przepiękne dekoracje świątyni i otoczenia oraz tym, którzy się nad nimi napracowali. Niech dobry Bóg za przyczyną naszego patrona wszystkim błogosławi.

8. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy ocieplaniu probostwa i przy kościele św. Bartłomieja. Najtrudniejszą i najpoważniejszą część remontu przy kościele mamy dzięki Bogu już za sobą. Po ukończeniu remontu powinna znacznie poprawić się sytuacja hydrologiczna na naszym cmentarzu zwłaszcza, że będzie lepiej zbierana woda opadowa. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności wokół świątyni i na cmentarzu. Dziękuję za życzliwe słowa i wsparcie, które otrzymuję od wielu parafian, finansowe również „Bóg zapłać”. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie remontów parafialnych. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że zbliża się termin opłaty III raty podatku rolnego – do 15 września.

9. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św.

10. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 60 i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 58 – 54.

11. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński