Adwent_2019aaabbb

630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu i rozpoczyna Tydzień Wychowania. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek dla szkół katolickich, KUL-u i WT. Msze św. o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
         w poniedziałek – Św. Męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana – Biskupa
         w środę – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika i patrona Polski – święto
         w piątek – Św. Męczenników: Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
          w sobotę – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto

3. Dziś uroczystość odpustowa w parafii św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o godz. 11:30. W sobotę 28 września nasza OSP obchodzi jubileusz 90-lecia. Msza św. o godz. 15:00 u św. Teresy. Odpust św. Teresy będzie w niedzielę 29 września o godz. 11:30.

4. Krąg biblijny zaprasza chętnych do rozważania Pisma św. w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 na probostwie.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę:
          kl. VII w środę o godz. 16:00
          kl. VIII w środę o godz. 16:45
Przynosimy ze sobą zeszyty.

6. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam w piątek o godz. 19:00 na probostwo.

7. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. w przyszłą niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 11:00. Proszę o obecność samych rodziców.

8. Dziękuję za przygotowanie uroczystości Dożynek Parafialnych i za złożone ofiary, które przeznaczam na cele remontowe parafii „Bóg zapłać”.

9. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace przy kościele św. Bartłomieja. Zostały pod-łączone rynny dachowe z kościoła i ułożona część kostki wokół świątyni. Zdjęcia z postępów w pracach budowlanych można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Teraz zakładane będą kratki zbierające wodę powierzchniową z otoczenia kościoła i wpływającą dotąd na cmentarz. Proszę nadal o zachowanie ostrożności wokół świątyni i na cmentarzu bo jest to ciągle teren budowy. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane w kancelarii i na konto parafialne. Zapłaciłem kolejną ratę za założenie studni chłonnej i odprowadzenie wody. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że minął termin III raty podatku rolnego i o dzierżawie do 30 września oraz dziękuję tym, którzy już to uczynili. Dziękuję, tym którzy zabierają do domowych śmietników drobne śmieci z cmentarza.

10. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe.

11. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 30 – 24 i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 22 – 18.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński