Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

XVIII Rajd Różańcowy im. św. Jana Pawła II – 12.10.2019r.

W sobotę 12 października 2019 roku o godz. 9:30 z podwórza probostwa wyruszył XVIII Rajd Różańcowy im. św. Jana Pawła II do Górki Duchownej. Uczestnicy rajdu eskortowani byli przez Policję a duchowo czuwał nad nimi Święty Papież Jan Paweł II obecny w relikwiach. W tym szczególnym miesiącu Różańca św. nie zabrakło również i tej modlitwy podczas wędrówki jak i piosenek i pieśni maryjnych. Z różańcami w rękach do Matki Bożej Pocieszenia wraz z Księdzem Proboszczem Piotrem Kuflińskim dotarło 130 osób, których przywitał Kustosz Sanktuarium. Po uroczystym odsłonięciu obrazu Matki Bożej rozpoczęła się Msza św. w intencji wszystkich uczestników rajdu. Piękną oprawę muzyczną Eucharystii zapewnili pani Ilona oraz pan Antoni razem z młodzieżą. Podczas kazania Ks. Piotr Kufliński wyjaśniał zgromadzonym jak wielką wartość ma modlitwa różańcowa, a następnie poświęcił różańce dzieciom I-komunijnym. Po błogosławieństwie i uczczeniu relikwii św. Jana Pawła II na schodach przy placu wykonano pamiątkową fotografię. Na zakończenie rajdu rozpalono ognisko przy którym pieczono kiełbaski oraz wspólnie spędzano czas, a w parku rozgrywano zabawy i różne konkurencje.

Zdjęcia dostępne w galerii.