Adwent_2019aaabbb

1389 - 2019

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Fresk w San Gimignano, Włochy

Każde ziemskie królestwo przemija i każda ziemska potęga upada, a Chrystus Król żyje i wszystko w Nim istnieje. On króluje przez miłość, a nie przez rozkazy i ustawy. Dlatego pragnie, aby wszyscy byli w Jego królestwie i swoim słowem wprowadza tego, kto szczerze się nawraca. Jezus ma więc władzę, ale objawia ją jako niewolnik ofiarowany za każdego z nas, bo królestwo Jego nie jest z tego świata. Dowodem Jego władzy i miłości są słowa: “Zapewniam cię: Dzisiaj ze Mną będziesz w raju”. Chrystus Król czeka na nas cierpliwie na krzyżu abyśmy zapragnęli Jego panowania. Cierpliwie, bo jest innym królem niż wszyscy pozostali władcy. Jeszcze w godzinie śmierci daje On każdemu z nas szansę na nawrócenie.

Chryste, nawet w obliczu śmierci szukasz zbłąkanej owcy i przyprowadzasz ją do owczarni. Taka jest Twoja pełna miłość królewska władza. To dzięki niej otwierasz bramy królestwa.