W drugie Święto Bożego Narodzenie po Mszy św. o godz. 11:00 przy żłóbku w kościele św. Teresy zgromadziły się dzieci z rodzicami i osobami lubiącymi śpiewać, aby wspólnie kolędować. Na samym początku Ks. Proboszcz Piotr Kufliński objaśnił przybyłym znaczenie tegorocznego żłóbka. Zbudowany nad ołtarzem łuk przedstawia bramę, jako symbol przejścia między dwoma światami. Można tu przytoczyć słowa Chrystusa: „Jam jest bramą” i oznaczają one, że tylko przez Jezusa wiedzie droga do zbawienia i do nieba.

Przy dźwiękach gitary i skrzypiec kościół rozbrzmiewał melodiami kolęd i pastorałek. Wspólne śpiewanie przy Nowonarodzonym Jezusie to piękna polska tradycja, ponieważ teksty kolęd zawierają niesamowitą głębię i ukazują wiele prawd naszej wiary. Dla odważnych parafian, którzy indywidualnie wykazali się swoimi wokalnymi zdolnościami Ksiądz Proboszcz przygotował „anielskie” niespodzianki.

Zdjęcia dostępne w galerii.