Adwent_2020_1c

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Rzeź niewiniątek 2019

“Rzeź niewiniątek” – Barna da Siena, fresk, XIV w., San Gimignano, Włochy

Nie wszyscy pobiegli z radością na wieść o Narodzeniu się Zbawiciela jak pasterze. Nie każdy przyjął to z wiarą jak Józef. Nie we wszystkich sercach zagościła miłość jak u Maryi. Nie każdy pragnął ujrzeć Dziecię – Króla jak mędrcy ze Wschodu. Narodzenie Jezusa u Heroda wywołało przerażenie, nienawiść i żądzę zabijania. Chciwość i zazdrość skutecznie zamknęły go na miłość i pełnię życia. Dziś także nie brakuje współczesnych herodów, którzy lękają się Chrystusa i chcą go usunąć z życia, a na mocy swojej władzy niszczą wszystko, co jest związane z wiarą i miłością. Przykłady można mnożyć od ustaw zezwalających na aborcje, poprzez akty prześladowań, aż po nakazy ściągania krzyży albo publiczną profanację Biblii.

Jezu, Twoje Narodzenie budzi ludzkie sumienia, dzięki czemu wychodzą z niego skrywane pragnienia. Wyzbywam się wszelkiego zła z serca, aby cieszyć się Twą zbawczą obecnością.