1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.
  2. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
    w poniedziałek – Św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty
    w środę – Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana
    w piątek – Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana
  4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 11:00.
  5. Odpust parafialny ku czci św. Teresy będziemy w tym roku przeżywać w łączności z wizytacją biskupią w piątek 9 października. Sumę odpustową o godz. 18:00 zgodził się odprawić J.E. Ks. Biskup Grzegorz Balcerek.
  6. Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Stare Bojanowo w podziękowaniu rolnikom za plony zapraszają w niedzielę 27 września o godz. 15:00 na występy artystyczne przy Sali wiejskiej w Starym Bojanowie. Szczegóły na plakacie.
  7. W październiku wznawia swoją działalność Filia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapisy są przyjmowane w Urzędzie Miasta Śmigla – pokój nr 1. Deklarację można pobrać w Urzędzie w dniach 21 – 29 września 2015 w godz. 8:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku.
  8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe.
  9. Z cmentarza zostały wywiezione śmieci. Bardzo proszę o zachowanie porządku i wyrzucanie nowych w wyznaczonym miejscu a nie wzdłuż całego płotu.
  10. Bardzo dziękuję za wykonane prace dla parafii: a więc za wykonaną dokumentację krzyży i kapliczek w naszej parafii, za odnowienie krzyża na cmentarzu, za wycięcie przewracającego się drzewa przy kapliczce Serca Pana Jezusa na cmentarzu i wszystkie inne prace porządkowe.
  11. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej od nr 18/1 – 8, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 20/ 1 – 8.
  12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów można nabyć kalendarz katolicki na 2016 r. wydany przez Archiwum Archidiecezjalne w cenie 3 zł.