Adwent_2020_1c

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Wirtualna Droga Krzyżowa w kościele św. Teresy

Zapraszamy na wirtualną Drogę Krzyżową do kościoła św. Teresy w zastępstwie tej tradycyjnej wielkopiątkowej ulicami naszej parafii.

Droga Krzyżowa z kard. Stefanem Wyszyńskim

Najmilsze dzieci! Przypomnijmy sobie najpierw na tej drodze krzyżowej słowa Chrystusa Pana, który pierwszy odbył Drogę Krzyżową: „Jeśli kto chce iść za mną, niech weźmie krzyż swój, i naśladuje mnie”.

Kto z nas nie chciałby iść za Nim? Każdy z nas ma to poczucie, że musi przejść drogę Chrystusa, bo kto z Nim współcierpi, ten z Nim uwielbiony będzie.

Wielkość człowieka zależy też i od wielkości jego przeżyć. Przeżycia tworzą duchową sylwetkę; im są głębsze, tym bardziej człowiek zbliża się do obrazu Boga. Bóg, przez wielką miłość ku nam, wypisał na naszej duszy swoje oblicze. Pracą i cierpieniem pogłębiamy nasz duchowy związek z Bogiem i wtedy odbija się pełne światło oblicza Bożego na naszych duszach, na twarzach, na całym życiu.

A więc bierzmy swój krzyż naszych codziennych obowiązków i chodźmy za Nim.

Proszę kliknąć na powyższy obrazek, a następnie na strzałkę przypisaną do danej stacji.

UWAGA!
Do poprawnego działania strony należy mieć aktywną wtyczkę Adobe Flash Player (do pobrania tutaj)