Fresk Zwiastowania -  Domenico Ghirlandaio (1449 - 1494) malarz florencki, San Gimignano - Toskania - Włochy.

Fresk Zwiastowania – Domenico Ghirlandaio (1449 – 1494) malarz florencki, San Gimignano – Toskania – Włochy.

Ewa jako pierwsza skosztowała śmiercionośnej słodyczy grzechu, kiedy przekraczając ustanowiony dla dobra ludzi zakaz, pozwoliła nieufności wobec boga zawładnąć jej sercem i wypowiedziała Mu posłuszeństwo. Maryja jako pierwsza kosztuje słodyczy zbawienia, z ufnością odpowiadając “tak” Bożemu posłańcowi. W Niej Ten, który stworzył świat, staje się człowiekiem i wkracza w historię, aby odwrócić strumień śmiercionośnego jadu grzechu trawiący ludzkość. Jej “tak” stało się początkiem przedziwnej jedności Boga z człowiekiem, która nigdy nie zostanie złamana.

Panie Jezu, dziękujemy Ci za Twoją Matkę, którą dałeś nam za przykład zaufania i posłuszeństwa Twojej woli. Niech Jej przykład umacnia nas, abyśmy zawsze z wiarą odpowiadali na Twoje słowo.