Nabozenstowo_czerwcowe_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie Msze św. o 18:00 w środę o godz. 8:00. W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi ilości osób obecnych na Mszy św. do 5 osób pierwszeństwo ma najbliższa rodzina za kogo jest sprawowana Msza św. To samo dotyczy pogrzebów czy innych zgromadzeń liturgicznych. We wtorek nowenna do MBNP, w I piątek nabożeństwo i koronka do Bożego Miłosierdzia (w intencji ustania epidemii). W sobotę adoracja Najświętszego sakramentu (będę uczestniczył sam).

2. Sakramentu spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu w tradycyjnych miejscach czyli w konfesjonałach zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa nie będzie. Można się umówić telefonicznie na spowiedź indywidualną w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kto nie ma takiej możliwości niech wzbudzi akt doskonałego żalu z postanowieniem przystąpienia do spowiedzi w najbliższym możliwym terminie i może iść do komunii św. Proszę odsłuchać homilię papieża Franciszka z naszej strony internetowej. Są tam też informacje jak przyjmować komunię św. na rękę oraz co to jest komunia św. duchowa. Odwołane zostają I komunie dzieci na czas nieokreślony.

3. Składamy w kopertach daninę diecezjalną. Jest to 3 zł od osoby z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Dotąd złożyło ją 95 rodzin – również na konto parafii. „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 352 zł. z przesłanymi na konto. Można skorzystać z konta bankowego parafii. Dziękuję za wpłaty na remonty.

4. Droga Krzyżowa we Wielki Piątek będzie do przejścia wirtualnie w Internecie na naszej stronie. Jest już przygotowana. Myślimy o transmisjach internetowych Wielkiego Tygodnia z naszego kościoła. Pierwsza próbna transmisja Mszy św. dziś o godz. 8:00 przez stronę internetową parafii.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po Mszy św. (tylko w sprawach wymagających osobistego kontaktu). „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Proszę podawać wcześniej treść intencji mszalnych nie czekając do ostatniej chwili (można telefonicznie). Pozostaję do dyspozycji parafian 24 godz. na dobę ale w sprawach pilnych (dotyczy to sakramentów św.).

6. Czterem dzierżawcom ziemi przypominam, że minął termin opłaty dzierżawy. W obecnej sytuacji można zaczekać z płatnościami do 30 kwietnia lub wykonać elektronicznie na konto parafii po kontakcie telefonicznym. Zakończyły moc dotychczas zawarte umowy dzierżawne. Jeśli dzierżawcy chcą dalej utrzymać ziemię trzeba przyjść z dowodem osobistym. Przyjmowane są również ofiary za ławki do 30 kwietnia. Od 30 kwietnia wolne miejsca mogą rezerwować inni.

7. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul Głównej 45 – 55 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 57 – 63.

8. Dziękuję za wysianie trawy na nowej części cmentarza.

9. Dziękuję za wsparcie modlitewne i nie tylko, za telefony, za ofiarowane dary na stół i wszelką pomoc okazywaną w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dalej proszę o modlitwę w intencji stanu mojego zdrowia, abym mógł służyć dla moich Parafian chociaż w tak ograniczonym zakresie jak to jest możliwe oraz zapewniam o swojej modlitwie za wszystkich.

ks. Piotr Kufliński