Liturgia Wielkiego Piątku tego roku bez udziału wiernych rozpoczęła się od procesji w ciszy o godz. 18:00 w kościele św. Teresy. Po dojściu do ołtarza Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński upadł na twarz i przez chwilę leżał krzyżem, a po modlitwie wstępnej rozpoczęła się Liturgia Słowa Bożego. W sposób uroczysty został odczytany opis Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana. Po kazaniu nastąpiła Adoracja Krzyża, który uczczono poprzez trzykrotne przyklęknięcie na słowa: „Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata.”
        Zwieńczeniem Liturgii Wielkiego Piątku jest procesja do Grobu Pańskiego. Ksiądz Proboszcz przeniósł osłoniętą welonem Monstrancję z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji.

Zdjęcia dostępne w galerii.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie Liturgia Męki Pańskiej była transmitowana na żywo w Internecie.