Rozaniec_2020_2aa

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Zmartwychwstanie Pańskie

“Zmartwychwstanie Pańskie” (fresk) – Pietro Lorenzetti, 1320-30, Asyż, Włochy

Nie tylko dziś powinniśmy przybiec do grobu Pana Zmartwychwstałego, którym jest źródło naszego życia. Jezus jest większy niż wszystko to, co nasz przygniata, przezwyciężył nawet śmierć i obdarza nas zwycięstwem. Odkrycie tego, że Ukrzyżowany żyje, jest procesem. Choć to Maria Magdalena jako pierwsza staje się świadkiem pustego grobu, a Szymon Piotr wchodzi do niego pierwszy, to jednak uczeń, którego Jezus kochał jako pierwszy zobaczył i uwierzył. Fakt pustego grobu był dla każdego z nich takim samym znakiem, ale każdy z nich potrzebował innego czasu, aby zrodziła się w nim wiara. W wyścigu do grobu Pana nie ma przegranych. Bóg jako pierwszy, przyjmuje ludzkie ciało, żyjąc w pełni jako zwykły człowiek, wyszedł znam na spotkanie, które, jak się okazuje, może być odkryciem Jego prawdziwej natury w miejscu, w którym Go nie ma, w Jego pustym grobie.

Zmartwychwstały Panie, udziel nam łaski odkrycia prawdy o Tobie i umocnij nią naszą wiarę prowadząc nas do świętości.