Sw._Bartlomiej_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Niedziela Miłosierdzia – 19.04.2020r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. Od czwartku wierni uczestniczą w nabożeństwach w maseczkach lub innym okryciu ust i nosa. Kapłan w czasie celebracji jest z tego obowiązku zwolniony. Od poniedziałku wg zarządzeń może brać udział więcej wiernych w nabożeństwach. I tak w kościele św. Bartłomieja po przeliczeniu metrów wraz z chórem i kruchtą do 12 osób a w kościele św. Teresy 30 osób uwzględniając chór i kruchtę. Proszę zachować należyte odstępy między sobą. Wejście na nabożeństwa będzie nadal przez zakrystię, aby mieć kontrolę nad ilością wchodzących do świątyni. Utrzymujemy też pierwszeństwo dla tych, którzy zamówili intencję mszalną, ale proszę nie przychodzić w ostatnim momencie! We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zamiast zbiórki do puszek Caritas Archidiecezjalna prosi o modlitwę w intencji pracowników.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w czwartek – Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski
w sobotę – Św. Marka, Ewangelisty

3. W poniedziałek przypada 18 rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity. Polecajmy w modlitwach Jego posługę dla diecezji dobremu Bogu.

4. Odwołane zostają Msze św. zbiorowe za zmarłych. Odłożony też zostaje na inny termin Parafialny Dzień Chorego.

5. Z radością informuję, że najprawdopodobniej w przeciągu dwóch tygodni wznowi-my remont kościoła św. Bartłomieja. Pieniądze z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel na dobry początek mamy już na koncie parafialnym.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. w pilnych sprawach. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązały się 172 rodziny, czyli 32 % parafian. Również za wpłaty na remonty parafialne. Z dniem 30 kwietnia kończy się prolongata miejsc w ławkach. Od 30 kwietnia mogą rezerwować miejsca inni chętni tym bardziej że zwolniło się kil-ka miejsc w obu kościołach. Odnowienia wymagają również 2 umowy dzierżawy ziemi. O zmianie dzierżawcy decyduje właściciel ziemi.

7. Są wolne intencje mszalne w najbliższych tygodniach: zakończenia kwietnia i początku maja.

8. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Teresy. Do kościoła św. Bartłomieja nikt nie przyszedł już drugi tydzień. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 91 – 99a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 114a – 106a.

ks. Piotr Kufliński