Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy!

Wielki_Post_2021a

Droga Krzyżowa

Piątek - godz. 17:15

Gorzkie Żale

Niedziela - godz. 15:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2020a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

tło_630-lecie_nowe_calosc_2019_1a

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Szaty_liturgiczne_2019aaabbbb

Zabytkowe szaty liturgiczne
Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Niedziela Trójcy Świętej – 07.06.2020r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 a w ciągu tygodnia wg stałego porządku. Uczestniczymy w liturgii nadal w maseczkach. Czas spowiedzi wielkanocnej jest wydłużony do 14 września br. Od dziś nie ma już dyspensy z obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. z wyjątkiem:
          osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym
          osób z objawami infekcji
          osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem
Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św., w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej
          w środę – Bł. Bogumiła, Biskupa – patrona Archidiecezji
          w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
          w sobotę – Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła

3. Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w kościele św. Bartłomieja i terenie przy nim. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja z kościoła św. Bartłomieja do czterech ołtarzy usytuowanych wokół niego i przy ganku do bramy wyjściowej gdzie procesja zawróci na podwórze probostwa do świątyni. Udział w niej bierze służba liturgiczna. Pozostali uczestnicy z zachowaniem dystansu mogą uczestniczyć w Mszy św. i procesji na wystawionych ławkach, i krzesłach. Brama na teren probostwa będzie w tym dniu zamknięta. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów na terenie całej parafii. Jest to dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary (w tym roku szczególnie). Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie ołtarzy, procesji i zaangażowanie w organizacji procesji.

4. „Bóg zapłać” za wykonane prace remontowe przy ocieplaniu probostwa i konserwacji fundamentów oraz naprawy. Również za wpłaty na remonty. W tym tygodniu zapłaciliśmy drugą ratę za wykonane już inwestycje remontowe. Taca w przyszłym tygodniu będzie na zapłacenie kolejnych rachunków. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Wywiązało się z niej dotąd 250 rodzin, czyli 47% parafian. Płyty DVD z nawiedzenia Matki Bożej, które są uszkodzone można wymieniać na probostwie po Mszach św.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła św. Teresy. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 10 – 2 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej nr 2 – 8 i ul. Przemysłowej.

7. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik”.

ks. Piotr Kufliński

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2021