Wielki POST

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego tzn. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

w poniedziałek – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
          w środę – Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła
          w czwartek – NMP z Góry Karmel

3. Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Czaczu w przyszłą niedzielę 19 lipca. Suma odpustowa o godz. 11:30.

4. Składka zbierana dziś jest przeznaczona na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Dziękuję również za wpłaty w kancelarii, dzięki którym mogę choć w części nadążyć za rosnącymi wydatkami. Główne prace przewidziane na ten rok dobiegają szczęśliwego końca ale długi pozostają.

5. Za dwa tygodnie święcenie pojazdów w sobotę 25 lipca i niedzielę 26 lipca po Mszach św. przed kościołem. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. I tak już będzie przez cały rok. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Uczyniło to dotąd 280 rodzin czyli ponad 52% parafian.

7. Bardzo dziękuję za bardzo dokładne sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 20/1 – 8 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 22/1 – 6.