Rozaniec_2020_2aa

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r.

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego tzn. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w środę – Św. Marii Magdaleny – święto
        w czwartek – Św. Brygidy, Zakonnicy i Dziewicy – patronki Europy – święto
        w piątek – Św. Kingi, Dziewicy
        w sobotę – Św. Jakuba, Apostoła – święto

3. Odpust Porcjunkuli w Osiecznej w dniach 30 lipca – 3 sierpnia. Szczegółowy program umieszczony jest w gablotach ogłoszeń parafialnych.

4. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Lesznie rozpoczęła rekrutację kandydatów do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja potrwa do 24 lipca, a o rozpatrywaniu wniosków decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin rekrutacji, potrzebne dokumenty oraz oferta Szkoły znajdują się na naszej stronie internetowej (www.lesznosp.salezjanie.pl). Szkoła jest szkołą publiczną i ogólnodostępną.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę będą święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

6. Bardzo dziękuję za dokończenie prac remontowych przy kościele św. Bartłomieja i wokół probostwa oraz za uprzątnięcie terenu wokół niego. Za zabezpieczenie probostwa w opał na zimę oraz wykonane prace polowe na nowej części cmentarza i wykonane naprawy na probostwie. Pani Magdzie za piękny film z o naszym odnowionym kościele św. Bartłomieja, który można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Wszystkim nam powinno teraz zależeć na utrzymaniu porządku wokół kościoła i probostwa, które są wizytówką naszej parafii.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną i ofiary na remonty parafialne.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/7 – 12 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6.

ks. Piotr Kufliński