Sw._Bartlomiej_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r.

1. Msze św. wg porządku wakacyjnego: w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
      we wtorek – Św. Jana Marii Vianneya, Kapłana
      w czwartek – Przemienienie Pańskie – święto
      w piątek – Bł. Edmunda Bojanowskiego
      w sobotę – Św. Dominika, Kapłana

3. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który jest w naszej Ojczyźnie Miesiącem Trzeźwości. Niech abstynencja i zachowanie trzeźwości będą wynagrodzeniem Bo-gu za zło wynikające z odrzucania Bożych przykazań.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Jeśli ktoś z chorych pragnie przyjąć komunię św. proszę o przysłanie po mnie pojazdu między godz. 8:00 – 10:00. W kościele okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00.

5. Dzieci I komunijne zapraszam w najbliższy wtorek 4 sierpnia na Mszę św. o godz. 18:00 do kościoła św. Bartłomieja.

6. Odpust św. Bartłomieja przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 23 sierpnia. Ze względu na sytuację epidemiczną w trybie sanitarnym (tak jak Uroczystość Bożego Ciała). Uroczysta Suma o godz. 10:00 w kościele św. Bartłomieja a Msza św. o godz. 8:00 będzie w kościele św. Teresy. Szczegóły wkrótce.

7. Składka w przyszłą niedzielę jako II miesiąca przeznaczona będzie na prace remontowe w parafii a na KUL, WT i szkoły katolickie w następną niedzielę.

8. Odpust św. Wawrzyńca w parafii w Wonieściu w przyszłą niedzielę 9 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 11:30.

9. Serdecznie proszę o zrozumienie i zabieranie śmieci z grobów ze sobą. Parafii nie stać dalej na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza i wywożenie śmieci. Przypominam, że na terenie cmentarza nie wolno samowolnie sadzić drzew i krzewów oraz wkopywać ławek, które będą usuwane bez powiadomienia tych którzy to zrobili.

10. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że jeśli do dnia 12 sierpnia nie zgodzą się na wysokość dzierżawy wyznaczony przez Kurię tracą prawo do dalszej dzierżawy a ziemię otrzymają inni chętni.

11. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki tylko po Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną nadal daninę diecezjalną i ofiary na remonty parafialne zmniejszające nasz dług.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/7 – 12 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6.

13. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński