Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła i dożynki parafialne – 23.08.2020r.

W niedzielę 23 sierpnia 2020 roku na Mszy św. o godz. 10:00 przeżywaliśmy parafialny odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła głównego Patrona naszej parafii. W tym roku, z racji epidemii, nasze parafialne święto obchodziliśmy inaczej, bo tylko we własnym gronie, bez udziału kapłanów z dekanatu. Uroczystościom odpustowym przewodniczył Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński, zostały one w tym roku połączone z parafialnymi dożynkami. Suma odpustowa rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia wieńca dożynkowego do naszego parafialnego kościoła. Ksiądz Proboszcz podczas wygłoszonej homilii przybliżył wizerunek naszego Świętego Patrona, a zgromadzeni w kościele i wokół niego parafianie z należytą uwagą wsłuchiwali się w słowa kaznodziei. Po wygłoszonym Słowie Bożym Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesiony przez rolników wieniec żniwny i chleb wypieczony z tegorocznej mąki. Pobłogosławione zostało również ziarno pod nowy zasiew, które rolnicy zabrali do swoich gospodarstw. Na zakończenie uroczystości wyruszyła procesja eucharystyczna wokół kościoła św. Bartłomieja; wzięły w niej udział zgromadzone poczty sztandarowe, szafarze i ministranci, matki różańcowe, dziewczynki do sypania kwiatów oraz chór z Organistą. Mimo panującej epidemii odpust miał bardzo uroczystą oprawę.

Zdjęcia dostępne w galerii.