W poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku przy kościele pw. św. Teresy o godz. 19:00 rozpoczęła się próba dzieci I-komunijnych. Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński przedstawił zgromadzonym dzieciom i ich rodzicom scenariusz przebiegu uroczystości I Komunii Świętej. W pierwszej kolejności przećwiczono błogosławieństwo rodziców i procesję do kościoła. Następnie wraz z organistą dzieci nauczyły się śpiewanego aktu pokuty. Kolejno dzieci wprawiały się w Liturgię Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, modlitwę wiernych i procesję z darami. Z powodu panującej epidemii koronawirusa dzieci I Komunię Świętą będą przyjmowały na rękę, więc Ksiądz Proboszcz dokładnie wytłumaczył jak prawidłowo należy przyjąć Pana Jezusa na rękę. Na sam koniec wykonano próbę podziękowań dla wszystkich za przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św.

Zdjęcia dostępne w galerii.