Wielki POST

W niedzielę 6 września 2020 roku podczas Mszy św. o godz. 10:00 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która z powodu epidemii koronawirusa została przeniesiona z maja na wrzesień.

Uroczystość rozpoczęła się przed wejściem do kościoła św. Teresy, gdzie Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński przywitał dzieci oraz zebranych gości. Następnie rodzicie oraz Ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa dzieciom i w procesji udali się wszyscy do kościoła. Po rozpoczęciu Mszy św. przedstawiciele rodziców poprosili Księdza Proboszcza o udzielenie dzieciom Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci czynnie uczestniczyły w liturgii – I i II czytanie, śpiew. Po homilii wygłoszonej przez Księdza Proboszcza przy zapalonych świecach odnowiono przyrzeczenia chrzcielne oraz przedłożono modlitwy powszechne. Dzieci w procesji wniosły dary, które przekazały Księdzu celebransowi. Po uroczystej Komunii Świętej dzieci słowami wierszy wyraziły swoją wdzięczność za możliwość pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Po zakończeniu Mszy św. zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcia dostępne w galerii.