Rozaniec_2020_2aa

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych jest planowa-na na 16 października o godz. 17:00. Wg zarządzenia ks. Arcybiskupa do komunii św. przystępują w pierwszej kolejności ci, którzy przyjmują Ją na rękę, potem do ust. W trosce o większe bezpieczeństwo uczestników liturgii w obu naszych kościołach na filarach po prawej stronie przy wejściu do świątyń znajdują się automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk.

2. Dziś po Mszach św. zbieramy na prośbę papieża ofiary dla Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze – na dzieła charytatywne papieża.

3. Dziś odpust św. Franciszka w parafii w Bronikowie. Suma o 11:30.

4. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
          w środę – NMP Różańcowej

5. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. (samych) zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem różańcowym we wtorek 6 października a po niej spotkanie organizacyjne.

6. Składka w przyszłą niedzielę w świątyni na potrzeby remontowe parafii. Pod kościołem kwestować będziemy po Mszach św. na dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Pogrzeb śp. Józefa Tomowiaka w poniedziałek 5 października o godz. 10:00.

8. Bardzo dziękuję za piękne przygotowanie odpustu św. Teresy wszystkim, którzy przyczynili się do jego uświetnienia.

9. Nadal bardzo proszę o zabieranie śmieci z grobów ze sobą, ponieważ Parafii nie stać na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza. Dziękuję za zrozumienie.

10. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Są jeszcze wolne pojedyncze terminy Mszy św. w październiku. Można składać wymienianki za zmarłych: roczne i jednorazowe. Dziękuję za składane ofiary remontowe. Pięciu dzierżawców ziemi nadal nie uregulowało dzierżawy i podatku mimo iż termin płatności już minął.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 8 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej nr 13 – 16 i 19.

12. Polecam Przewodnik katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński