Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

1. Trwa Adwent, oczekiwanie i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego.

2. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 grudnia o godz. 17:00. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel zbieramy ofiary po Mszach św. W następną niedzielę ofiary zbierane w kościele jak w każdą II niedzielę miesiąca na prace remontowe w parafii.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          w poniedziałek – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
          we wtorek – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość

4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami (chociaż jeden z rodziców niech będzie obecny z dzieckiem).

5. Pogrzeb śp. Kazimierza Białego w środę o godz. 11:00.

6. Nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Zastąpią je Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które będę zapraszał do kościoła. Po nich będzie można zabierać wodę do poświecenia domów. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dziękuję ponad 30 rodzinom za już złożone.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Są już czytane nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłosić. Jest wywieszona lista grobów, które wymagają prolongaty. Ponad 80 grobów nadal nie ma ustalonego statusu. Dlatego będzie to porządkowane. Proszę o zainteresowanie wywieszonym spisem. Dziękuję za uregulowane kolejne prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi nadal zmniejszam dług parafii podobnie jak ofiarami kolędowymi.

8. Bardzo dziękuję za zabieranie z grobów śmieci do przydomowych śmietników gdyż parafii nie stać na ich wywóz.

9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za założone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Lipowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – zostały małe po 7 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. W zakrystii można nabywać archidiecezjalny kalendarz ścienny na przyszły rok z zaznaczonymi świętami katolickimi.

ks. Piotr Kufliński