Boze_Narodzenie_2020a
"A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas."
Sw._Bartlomiej_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

IV Niedziela Adwentu i Święta Bożego Narodzenia – 20.12.2020r.

1. Dziś Msze św. o 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek zakończenie rorat. W czwartek Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. Uroczysta Msza Pasterska o północy w intencji Parafian. W I Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W II Święto – Św. Szczepana – Msze św. według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Od poniedziałku po świętach Bożego Narodzenia Msze św. wszystkie będą wieczorem i w kościele św. Teresy. Będą one intencjami kolędowymi za mieszkańców naszej parafii – zaczynam od ul. Głównej numery parzyste. Dla bezpieczeństwa – z własnymi buteleczkami wody przyniesionymi z domu, które pobłogosławię aby domownicy mogli poświęcić swoje mieszkania. Modlitwa do poświęcenia domu będzie zamieszczona na stronie internetowej parafii. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kto nie zdążył, będzie mógł to uczynić podczas Mszy św. kolędowych. Dziękuję 106 rodzinom za już złożone ofiary.

3. W przyszły czwartek kończymy rok 2020. Zapraszam na Mszę św. (ze względu na obostrzenia w przemieszczaniu się) o godz. 16:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za ubiegły rok.

4. Pogrzeb śp. Stanisławy Frąckowiak w środę 23 grudnia o godz. 11:00.

5. Dziękuję za Światło Betlejemskie, które dotarło do nas dzięki harcerzom już we wtorek wieczorem. Kto jeszcze go nie ma w domu – będzie mógł zabrać jurto z kościoła św. Teresy jeśli uda mi się szczęśliwie je donieść. Trzeba przynieść ze sobą lampion.

6. Kancelaria parafialna czynna ostatni raz przed Świętami w poniedziałek po Mszy św. Proszę podać treść intencji zarezerwowanych w styczniu. W gablocie pozostaje lista grobów, które wymagają prolongaty lub wyjaśnienia czy jest uregulowana na bieżąco. Stan 61 grobów został wyjaśniony, pozostaje 71 grobów, które mogą być zlikwidowane. Dziękuję za uregulowane kolejne prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi zmniejszam dług parafii podobnie jak ofiarami kolędowymi.

7. Bardzo dziękuję za przekazane miłe Życzenia Świąteczne i wyrazy troski o zdrowie:
          Burmistrz Śmigla pani Małgorzacie Adamczak
          Przewodniczącemu Rady Miejskiej Śmigla panu Wiesławowi Kasperskiemu
          moim Parafianom – również za prezenty i dary na stół wigilijny
Niech dobro wróci do każdego z was!

8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościół św. Bartłomieja, również za złożoną ofiarę, do św. Teresy ponownie nikt nie przyszedł. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu w środę o godz. 16:00 kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 83 – 89 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 91 – 99a.

9. Polecam Przewodnik Katolicki podwójny numer z modlitewnikiem w cenie 10 zł i Mały Przewodnik. W zakrystii są jeszcze opłatki wigilijne.

ks. Piotr Kufliński