Boze_Narodzenie_2020a
"A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas."
Sw._Bartlomiej_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Święta Boża Rodzicielka Maryja

„WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ. “

Słowa wypowiedziane przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14 lutego 1953 roku stały się jego życiowym mottem. Dla nas są zaś kluczem do tego, by zrozumieć jego myśl.

Prymas Wyszyński heroicznie wierzył Bogu i „wszystko postawił na Maryję (…)”, Jej oddał się bez granic, od Niej czerpał moc i siłę na czas więzienia, cierpienia, na lata służby Kościołowi i Ojczyźnie. W swoich wypowiedziach często podkreślał, że najbardziej bezpośrednią mocą w jego życiu jest właśnie Maryja.

Dlaczego właśnie Maryja? Ponieważ Maryja to doskonały przykład naśladowania Chrystusa. Wiedziała, jak owocnie słuchać Boga, jak kontemplować Jego przesłania, jak być dla nas przykładem zbliżania się do Jezusa i bycia Jego uczniem – ponieważ sama żyła pełnią Jego nauki. Maryja jest też wzorem modlitwy kontemplacyjnej, ponieważ zachowywała w swoim sercu i rozważała tajemnice przekazane jej przez Boga. Możemy więc uczyć się od Niej pokornego i ufnego słuchania Słowa. Zatem i my postawmy wszystko na Maryję!