Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021r.

1. Dziś przypada Dzień Judaizmu. Od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesie owoc obfity”. Msze św. o 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. w kościele św. Teresy o godz. 18:00 do środy włącznie, od czwartku w kościele św. Bartłomieja. We wtorek Nowenna MNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Radia Emaus.

2. Na prośbę ks. Biskupa przyszła niedziela jest „Dniem solidarności z Chorwacją” w modlitwie i pomocy finansowej. I na ten cel też mamy zbierać ofiary, które trafią na konto Caritas. W związku z tym, że są dwie składki w tym samym terminie, będziemy je zbierać do wspólnej puszki: na Radio Emaus oddzielę tyle ofiar ile wysyłaliśmy zwykle a pozostałą część dla Chorwacji.

3. W tym tygodniu wspominamy:
          we wtorek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa
          w czwartek – Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy

4. Pogrzeb śp. Stanisława Danielczyka w sobotę 23 stycznia o godz. 11:00.

5. Zapraszam na Msze św. kolędowe o godz. 18:00 do kościoła św. Teresy mieszkańców poszczególnych tras:
          w poniedziałek – mieszkańców ul.: Okrężnej, Ogrodowej, Krótkiej i Olszewa
          we wtorek – mieszkańców ul. Krętej numery parzyste
          w środę – mieszkańców ul. Krętej numery nieparzyste

6. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku 25 stycznia – jak dotąd w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Od lutego do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) tylko i wyłącznie od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Przypominam, że podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii.

7. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 58 – 54 a kościoła św. Bartłomieja ul. Głównej nr 50 – 34.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński