Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś jest Niedziela Słowa Bożego. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Radia Emaus. Na prośbę ks. Biskupa jest to również „Dzień solidarności z Chorwacją” w modlitwie i pomocy finansowej. I na ten cel też zbieramy ofiary, które trafią na konto Caritas. Obie składki zbieramy do wspólnej puszki Caritas. Na Radio Emaus oddzielę tyle ofiar ile wysyłaliśmy zwykle a pozostałą część dla Chorwacji.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła – święto
          we wtorek – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów oraz Dzień Islamu
          w czwartek – Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła

3. Dobiegły końca modlitwy kolędowe za mieszkańców naszej parafii. Inne w tym roku naznaczonym pandemią bo odbywały się w świątyni św. Teresy podczas Mszy św. Biorąc pod uwagę tę trudną sytuację muszę przyznać, że przerosły moje oczekiwania zarówno pod względem obecności jak i ofiarności. A w kopertach – poza ofiarami na kościół – znalazłem również przemiłe listy i życzenia, które jeszcze bardziej mnie zaskoczyły i wzruszyły. Dlatego chcę wszystkim podziękować za te piękne dni choć trochę dla nas dziwne bo z dystansem ale może przeżywane w większej tęsknocie i życzliwości. Modliliśmy się również za tych, którzy tym razem z różnych powodów nie byli obecni jak i za tych, którym było to na rękę że nie muszą spotkać kapłana. Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i On nas wszystkich kocha. Nowi parafianie, których serdecznie witam, musieliby przy okazji pojawić się w kancelarii z dokumentami: np. dowodem osobistym czy świadectwem ślubu, abym mógł założyć im kartotekę celem nabycia praw we wspólnocie lokalnego kościoła.

4. Kancelaria parafialna czynna jest od najbliższego poniedziałku – jak dotąd w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Od lutego do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) tylko i wyłącznie od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Przypominam, że podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii. Dziękuję za wpłaty dokonywane na konto z racji kolędy i bieżące utrzymanie „Bóg zapłać”.

5. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 32 i 32a a kościoła św. Bartłomieja ul. Głównej nr 30 – 24.

6. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński