Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. W piątek nabożeństwo I piątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 ze względu na I sobotę miesiąca. Msza zbiorowa za zmarłych w lutym będzie w piątek 19 w kościele św. Teresy o godz. 16:30 przed drogą krzyżową, ponieważ będzie to już Wielki Post.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          we wtorek – Ofiarowanie Pańskie – święto
          w piątek – Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
          w sobotę – Św. Męczenników: Pawła Miki i Towarzyszy

3. We wtorek przypada – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy podczas których błogosławieństwo świec. Na godz. 18:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnych odwiedzin chorych nie ma ze względu na trwającą pandemię (chyba, że na wyraźne zaproszenie). Okazja do spowiedzi św. w I czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św.

5. Ks. Dziekan organizuje we Farze Śmiglu kurs przedmałżeński od 21 lutego o godz. 15:30.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) wyłącznie od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii.
Dziękuję za wpłaty dokonywane na konto jeszcze z okazji kolędy i na remonty parafialne „Bóg zapłać”. Pewne plany inwestycyjne już są. Toczą się negocjacje z wykonawcami.
Nadal dla 67 grobów wygasło pokładne i mogą zostać zajęte do ponownego pochówku.
Proszę wszystkich, którzy mają rezerwowane terminy Mszy św. o podawanie treści intencji przynajmniej 2 tygodnie przed odprawieniem. Nie zgłoszenie się będzie rozumiane jako rezygnacja i w to miejsce będą odprawiane czekające intencje pogrzebowe.
Dziękuję za wykonane naprawy elektryczne w budynkach parafialnych i przy bramie.

7. Tym razem nie mam komu dziękować za sprzątanie kościołów bo nikt nie przy-szedł. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Bartłomieja ul. Głównej nr 16 – 12.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński