Strona-2014-2017ab

01.04.2017r.

spacer-1ab

Caritas

logo_caritasCelem Caritas Parafialnej jest służba ludziom, która powinna się realizować przez pobudzanie innych do niesienia pomocy oraz realizację konkretnych zadań charytatywnych. Parafia winna być rodziną żyjącą miłością, dlatego musimy stworzyć okazję wszystkim parafianom do pełnienia dzieł miłosierdzia i ich wspierania, co jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.

Przypomnijmy sobie słowa modlitwy Ojca Św. Jana Pawła II przed obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, o jedność społeczną;

“Dla ubogich i cierpiących otwieraj serca zamożnych bezrobotnym daj spotkać pracodawcę. Wyrzuconym na bruk pomóż znaleźć dach nad głową. Rodzinom daj miłość, która pozwala przetrwać wszelkie trudności.”

Parafialny Zespół “Caritas” zajmuje się:

• wydawaniem z magazynu używanej odzieży, mebli oraz sprzętu gospodarstwa domowego przekazywanych przez parafian
  • organizowaniem zbiórek żywności
  • organizowaniem akcji: „Podziel się z bardziej potrzebującymi”

Parafialny Zespół “Caritas” istnieje od stycznia 1998 roku i składa się z wolontariuszy pracujących społecznie.

Caritas-2013sklad

Parafialny Zespół “Caritas” – 06.06.2013r.

Aktualny skład
Biała BeataBiała TeresaDera Barbara
Kowalska DanielaLiberda BarbaraLorenc Danuta
Samol AnnaFabiańczyk Kazimiera – Senior

Punkt “Caritas” czynny jest

• we wtorki od godz. 11:00 -12:00
  • w piątki od godz. 15:30 – 16:30

Od 19 maja 2004 roku istnieje również Szkolne Koło “Caritas” przy Zespole Szkół Samąrządowych w Starym Bojanowie, którego opiekunem jest katechetka p. Anna Czapska.

“CARITAS” w Polsce

“CARITAS” Archidiecezji Poznańskiej

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie 2014-2017