Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

codziennie po Mszy św.

czerwcowe

Chrzest św.

“Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody, Chrzest św.chrzcząc w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego … Kto uwierzy i ochrzci się – będzie zbawiony” (Mt 28, 19)

W tych słowach Chrystus Pan ustanawia pierwszy z siedmiu sakramentów – sakrament Chrztu Świętego. Od chwili Chrztu chrześcijanie, uświęceni przez łaskę Chrystusa, są wezwani i zobowiązani do wyznawania wiary i życia według nauki Chrystusa. Rodzice katoliccy, prosząc Kościół o chrzest dla swoich dzieci, przyjmują odpowiedzialność za rozwój życia nadprzyrodzonego, które ich dzieci otrzymują w sakramencie Chrztu Świętego.

Sakrament Chrztu Świętego, który otrzymujemy w imię Trójcy Świętej jest rzeczywistością bardzo bogatą i obejmuje:

• odpuszczenie grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów osobistych,
    • narodzenie do nowego życia, przez które stajemy się przybranymi dziećmi Ojca, członkami Chrystusa i świątynią Ducha Świętego,
    • Chrzest włącza nas do Kościoła i dzięki niemu stajemy się uczestnikami kapłaństwa Chrystusa,
    • sakrament ten wyciska na duszy niezatarte znamię, dzięki niemu jesteśmy konsekrowani do udziału w kulcie chrześcijańskim.

Chrzest Święty w naszej parafii udzielany jest w każdą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Dobrym zwyczajem stało się odprawianie Mszy Świętej w intencji rocznego dziecka, odbywają się one w ostatnią niedzielę miesiąca.

Dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej przed planowanym Chrztem św. przynosząc ze sobą następujące dokumenty:

• Akt urodzenia dziecka (odpis).
    • Wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców.
    • Zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych.
    • Dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska).