Nabozenstwo-majowe-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła

Odpust św. Bartłomieja będziemy obchodzić w tym roku w niedzielę 21 sierpnia. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Bartłomieja. Sumę odpustową o godz. 10:00 odprawi ks. Tomasz Nowak – nasz były wikariusz w Śmigla.

Bardzo proszę wszystkich o zaangażowanie: strażaków, poczty sztandarowe, chór, wspólnotę różańcową, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów i wszystkich parafian.

Ks. Piotr Kufliński

EWANGELIA (J 1, 45-51)

Prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu

Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: „Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu”.
Rzekł do niego Natanael: „Czyż może być co dobrego z Nazaretu?”
Odpowiedział mu Filip: „Chodź i zobacz”.
Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”.
Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?”
Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”.
Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!”
Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”.
Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.

sw._Bartlomiej_Apostol_2015a