Sw._Bartlomiej_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła

W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie parafian i własne sumę odpustową ku czci św. Bartłomieja odprawię sam 23 sierpnia o godz. 10:00 bez zapraszania kapłanów z dekanatu. Po Mszy św. wyruszy procesja wokół kościoła św. Bartłomieja. Udział w niej bierze służba liturgiczna. Pozostali uczestnicy z zachowaniem dystansu mogą uczestniczyć w Mszy św. i procesji na wystawionych ławkach i krzesłach. Brama na teren probostwa będzie w tym dniu zamknięta. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii: chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów.

ks. Piotr Kufliński

EWANGELIA  (J 1,45-51)

Prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu

Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: „Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu”.
Rzekł do niego Natanael: „Czyż może być co dobrego z Nazaretu?”
Odpowiedział mu Filip: „Chodź i zobacz”.
Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”.
Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?”
Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”.
Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!”
Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”.
Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.