Sw._Bartlomiej_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w kościele św. Bartłomieja i terenie przy nim. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja z kościoła św. Bartłomieja do czterech ołtarzy usytuowanych wokół niego i przy ganku do bramy wyjściowej gdzie procesja zawróci na podwórze probostwa do świątyni. Udział w niej bierze służba liturgiczna. Pozostali uczestnicy z zachowaniem dystansu mogą uczestniczyć w Mszy św. i procesji na wystawionych ławkach, i krzesłach. Brama na teren probostwa będzie w tym dniu zamknięta. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów na terenie całej parafii. Jest to dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary (w tym roku szczególnie). Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie ołtarzy, procesji i zaangażowanie w organizacji procesji.

Ks. Piotr Kufliński