Nabozenstwo-majowe-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o zbudowanie przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.

EWANGELIA (Mt 11, 25-30)

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiani Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.