Rozaniec_2020_2aa

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Wielka Sobota

Wielką Sobotę rozpoczyna adoracja przy grobie od godz. 8:00 do 21:00. Przez kratę w kościele św. Teresy można będzie odwiedzać Chrystusa Eucharystycznego w grobie zatrzymując się w kruchcie świątyni. Może tam przebywać maksymalnie 5 osób. Nie będzie święcenia potraw w kościele. Dokonuje tego w domu głowa rodziny przed porannym śniadaniem w niedzielę. Tekst modlitwy znajduje się na stronie internetowej. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 21:00. Składa się z: obrzędu poświęcenia ognia – w kruchcie kościoła, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii bez procesji, a zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przed bramą świątyni (zabiją wtedy dzwony). Zapraszam do modlitwy w domach.

EWANGELIA (Mt 28, 1-10)

Chrystus Zmartwychwstał

Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego była jak błyskawica, a szaty jego białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i podrętwieli jak umarli.
Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Bo wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: “Powstał z martwych i udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie”. Oto co wam powiedziałem».
Pospiesznie więc oddaliły się od grobu z bojaźnią i wielką radością i biegły oznajmić to Jego uczniom.
A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: «Witajcie». One zbliżyły się do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą».