Adwent_2018_1a

RORATY

poniedziałek

wtorek

piątek

czwartek

godz. 18:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2015a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Rok 2017

  • Rok 2017 »
  • Wielka Sobota - 15.04.2017

W Wielką Sobotę przez cały dzień trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca. Od godz. 14:00 odbywały się tradycyjne poświęcenia pokarmów na wielkanocny stół.
Obrzędy Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczęły się przy ognisku od poświęcenia ognia i Paschału symbolizującego Zmartwychwstałego Chrystusa. Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wniósł do ciemnego kościoła zapalony Paschał, po odśpiewaniu „Światło Chrystusa” wszyscy wierni odpalili od niego swoje świece. Po intronizacji Paschału i okadzeniu go wysłuchaliśmy Orędzia Wielkanocnego „Exultet”. Następnie rozpoczęła się Liturgia Słowa. Wysłuchaliśmy trzech czytań ze Starego Testamentu i jednego z Nowego Testamentu.W czasie hymnu „Chwała na wysokości Bogu” rozdzwoniły się wszystkie dzwony i dzwonki oznajmiając, że Pan zmartwychwstał!
Po kazaniu odbyła się Liturgia Chrzcielna. Najpierw wezwaliśmy wstawiennictwa Wszystkich Świętych śpiewając Litanię wraz z Ministrantami Seniorami z grupy „Cantores Minores”, następnie Ks. Proboszcz pobłogosławił wodę chrzcielną i wszyscy z zapalonymi świecami odnowili Przyrzeczenia chrzcielne.
Ostatnią częścią celebracji Wigilii Paschalnej w Wielką Noc była Liturgia Eucharystyczna zakończona Procesją Eucharystyczną wokół kościoła i uroczystym błogosławieństwem.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2018