Adwent_2018_1a

Rok 2017

• Rok 2017 »
  • Wielki Czwartek - 13.04.2017

W Wielki Czwartek 13 kwietnia 2017r. o godz. 18:00 Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński odprawił uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu. Komunia św. udzielana była wszystkim pod dwoma postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej. Po zakończeniu Wieczerzy Ks. Proboszcz wraz z Klerykiem przenieśli Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji, zwanej „Ciemnicą” (na pamiątkę uwięzienia Jezusa po Ostatniej Wieczerzy). Następnie z okazji ustanowienia sakramentu Kapłaństwa przedstawiciele różnych grup działających w parafii złożyli życzenia Księdzu Proboszczowi oraz Klerykom. Po zakończonej liturgii przy kaplicy adoracji odśpiewano III części Gorzkich Żali.