Rok 2017

• Rok 2017 »
  • Wielki Piątek - 14.04.2017

Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy proces, mękę i śmierć Pana Jezusa.
Już po raz kolejny w Wielki Piątek o godz. 17:00 z kościoła pw. św. Bartłomieja wyruszyła Droga Krzyżowa wiodąca ulicami naszej parafii. Krzyż pomiędzy stacjami nieśli nie tylko przedstawicie wspólnot parafialnych, ale także grupy sąsiadów, nauczycieli oraz rodzin. Rozważania poszczególnych przystanków na Drodze Krzyżowej również zostały odczytanie przez niosących Krzyż.
Droga Krzyżowa zakończyła się w kościele pw. św. Teresy, po niej rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej. Składała się ona z czytań Pisma Świętego oraz opis Męki Pańskiej z Ewangelii według św. Jana. Następnie, po dłuższej i bardziej uroczystej niż zazwyczaj modlitwie powszechnej przyszedł czas na Adorację Krzyża. Na zakończenie Liturgii Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wraz z Klerykiem Przemysławem przeniósł Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji zwanego "Grobem Pańskim", na pamiątkę złożenia Ciała Jezusa w grobie.
Przy Grobie Pańskim do godz. 24:00 trwała adoracja prowadzona przez Młodzież naszej parafii.

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie 2014-2018