Wielki_Post_2020aa

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Rok 2020

W niedzielę 5 stycznia 2020 roku o godz. 15:00 w sali domu wiejskiego odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, następnie Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński złożył zgromadzonym parafianom serdeczne życzenia. Jak tradycja nakazuje podczas świątecznego spotkania nie zabrakło dzielenia się opłatkiem oraz składania sobie życzeń. Radosnemu biesiadowaniu przy stole towarzyszył wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie parafialnych muzyków.

Słowami pieśni „Na Twe Ołtarze Niebieski Panie niesiemy dary pracowitych pszczół i zapalamy woskowe świece … „ w kościele św. Teresy o godz. 9:30 rozpoczęła się Msza św. dziękczynna Koła Pszczelarzy Śmigiel. Uroczysta Eucharystia odbyła się w asyście pocztu sztandarowego i odprawiona została w intencji pszczelarzy i ich rodzin jak i również zmarłych członków należących Koła. Podczas wygłoszonej homilii Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wspomniał o pszczołach jako stworzeniach Bożych, które występują w Piśmie Świętym oraz mówił o ich niezwykłej pracowitości. Przedstawiciele pszczelarzy złożyli dary ołtarza – kwiaty oraz miód i prosili o Boże błogosławieństwo dla swojej pracy podczas odczytanej modlitwy pszczelarza.

W sobotę 25 stycznia 2020 roku w kościele pw. św. Teresy o godz. 19:00 odbył się koncert w wykonaniu Tria Wokalnego. Muzyczne spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania kolęd z różnych stron świata włącznie z najbardziej znaną „Cicha noc”. Następnie uczestnicy wieczornego koncertu wysłuchali utworów Stanisława Moniuszki oraz Fryderyka Chopina. W repertuarze koncertu znalazły się również arcydzieła muzyki klasycznej. W kościele św. Teresy zabrzmiały kompozycje autorstwa m. in. Verdiego, Pucciniego i Offenbacha.