Strona-2014-2017ab

spacer-1ab

Schola

“Jaka postać Twa?- Nie wiem, ani twarzy Twej nie widziałem,

ale słyszę: wiatr w drzewie śpiewa pieśń na Twoja chwałę.”

Antoni Madej

Schola powstała przy parafii św. Bartłomieja w Starym Bojanowie w 2001 roku, kiedy proboszczem był ks. Tomasz Morasz. Skład zespołu zmieniał się kilkakrotnie, ale trwamy.

Czas do stracenia i zyskania. Zwyczajny i niezwykły. Próba, Msza św., spotkania, śpiew…Ten czas to droga: ku ludziom, ku Bogu i sobie samemu.

Szukamy śladów Boga w śpiewie. Udział w zajęciach daje możliwość rozwijania zdolności i wrażliwości na muzykę i słowo. Uczymy się odpowiedzialności, dyscypliny, życzliwości.

Cel: służymy śpiewem podczas Mszy Świętych niedzielnych, na rekolekcjach szkolnych oraz na uroczystościach związanych z życiem Kościoła.
Od kilku lat Schola i niedzielna Msza św. o godz. 11:00 są ze sobą nierozerwalnie związane. Jedno jest pewne. To wspólne bycie owocuje piękną liturgią i porusza do wspólnej modlitwy.

Kiedy: próby odbywają się na salce katechetycznej w piątki od godz. 17:00-18:00.

Wspólnotę tworzą dzieci i młodzież ze Starego Bojanowa. Nasze szeregi zasilały: Joanna Wojtkowiak, Sylwia Wojtkowiak, Alicja Straburzyńska, Kinga Kuciak, Marta Zalesińska, Daria Sobkowiak, Ania Buczek, Dagmara Suszka, Paweł Szklarz (gitarzysta).

Aktualny skład Scholi – 2014/2015

Aleksandra Kazubska

Anna Dudkowiak

Józefina Koczorowska