Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2015r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 1:100. W tygodniu Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00 a w czwartek o godz. 9:00.
  2. We wtorek o godz. 18:00 zakończenie rorat. Będzie też okazja do spowiedzi św. we wtorek od godz. 17:00 i po Mszy św., jeśli będzie taka potrzeba oraz w środę przed poranną Mszą św.
  3. Chorych odwiedzę w środę 23 XII zaraz po Mszy św. o godz. 8:00.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    w piątek – Narodzenie Pańskie – uroczystość
    w sobotę – Św. Szczepana, pierwszego męczennika – święto
    Przyszła niedziela jest świętem Świętej Rodziny
  5. Spowiedź w dekanacie – w poniedziałek w Górce Duchownej i Wilkowie Polskim.
  6. Klub Seniora zaprasza osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowe w najbliższy wtorek 22 grudnia o godz. 12:00 do Sali Domu Wiejskiego.
  7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9:00.
  8. Uroczysta Msza Pasterska o północy w intencji Parafian. W I Święto Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W II Święto – Św. Szczepana – Msze św. według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT.
  9. Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rozpocznę od poniedziałku 28 grudnia. Jeśliby domownicy nie mogli przyjąć kapłana w określonym terminie można umówić się na inny dogodny dzień. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowali zeszyty od nauki religii.
    Plan kolędy:
    poniedziałek         28. XII od godz. 14:00 ul. Mała nr 9 – 1 i ul. Kolejowa nr 19 – 1
    wtorek                  29. XII od godz. 14:00 ul. Kwiatowa 26 – 1
    środa                    30. XII od godz. 14:00 ul. Mostowa 16 – 1
    poproszę o podwiezienie na początek kolędy
  10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom, którzy wzięli udział w akcji „Podziel się z bardziej potrzebującymi od ciebie” oraz za ufundowane niespodzianki w akcji „Prezent dla dziecka”. Paczki w najbliższych dniach dotrą do zainteresowanych.
  12. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej 2 – 10 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej 1 – 9.
  13. Polecam Przewodnik Katolicki – wydanie świąteczne (podwójny numer z płytą) w cenie 6 zł, u ministrantów przy wyjściu z kościoła ostatnie świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można za-opatrzyć się w zakrystiach obu kościołów. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.

ks. Piotr Kufliński