Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 01.01.2016r.

"Madonna del Granduca" (1505) - Rafael Santi - Palazzo Pitti, Florencja

“Madonna del Granduca” (1505) – Rafael Santi – Palazzo Pitti, Florencja

Łatwo może nam umknąć istotna różnica w postawach tych, którzy słuchają pasterzy. Wszyscy “dziwili się”, a Maryja “zachowywała i rozważała”. Święty Łukasz podkreśla, iż spotkanie z Nowonarodzonym stało się źródłem radości i uwielbienia Boga, ale to Maryja jest nam niezmiennie ukazywana jako wzór wiary i zaufania Bogu. Dzięki zachowywaniu i rozważaniu tego, co Bóg czyni w historii naszego życia, nasza wiara staje się na wzór Matki Zbawiciela. Nie jest ona krótkotrwałym zachwytem, radośnie przeżywanym momentem, ale nieustanną więzią z Bogiem, która daje Mary siłę do trwania pod krzyżem oraz wytrwałość w oczekiwaniu razem z apostołami na dar Ducha Świętego.

Panie, daj mi łaskę rozważania Twego słowa i noszenia go w moim sercu, aby w ten sposób stawało się ono moim codziennym przewodnikiem i pokarmem.