XVII Niedziela Zwykła – 27.07.2014r.

1. Gościom przebywającym w naszej parafii życzę miłego, bezpiecznego i owocnego dla ciała i ducha wypoczynku oraz zapraszam na nabożeństwa do naszych świątyń.
  2. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00.We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    we wtorek – Św. Marty – wspomnienie
    w czwartek – Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana – wspomnienie
    w piątek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła – wspomnienie
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 17:00. Objazd chorych od godz. 8:00.
  5. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św.
  6. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust Porcjunkuli do Osiecznej od 31 lipca do 4 sierpnia. Program uroczystości jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  7. „Bóg zapłać” za wykonane prace w parafii: za instalację pieca gazowego na probostwie; za przegląd i naprawę kosiarki, za pomoc w zrzuceniu opału do piwnicy.
    Został zakupiony relikwiarz. „Bóg zapłać” za złożone dotąd ofiary na ten cel, które pokrywają połowę jego kosztów. Potrzebujemy jeszcze relikwiarium w kościele tzn. specjalnej gabloty podobnej do tabernakulum, gdzie zostanie umieszczony i będzie przechowywany.
  8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 10 – 4 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 16 – 12.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński