1. Trwa Adwent tzn. przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia i czas refleksji nad naszym życiem. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W czwartek Msza św. wieczorna w kościele św. Teresy. Są już czytane nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłosić. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00.
  2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    we wtorek – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
    w środę – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
  3. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii w czwartek 15 grudnia:
    w kościele św. Bartłomieja: od   8:30 – 9:30   i od 10:00 – 11:00
    w kościele św. Teresy:         od 14:00 – 15:30 i od 16:00 – 17:30
    komunia św. co 20 min.
  4. Spowiedź św. w dekanacie: w środę w Górce Duchownej, w czwartek u nas, w piątek w Śmiglu w par. Św. Stanisława Kostki, w sobotę w Śmiglu we Farze a w przyszły poniedziałek w Wilkowie Polskim, w przyszły wtorek w Czaczu i Wonieściu, w przyszłą środę w Starym Białczu. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszą św. w sobotę i przyszły wtorek.
  5. Chorych odwiedzę jeszcze przed Świętami w piątek 23 XII od godz. 8:00. Będzie też okazja do spowiedzi św. w czwartek 22 grudnia od godz. 17:00 i po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba oraz w sobotę 24 grudnia przed poranną Mszą św. od godz. 8:00.
  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w historycznej peregrynacji wizerunku św. Józefa w naszej parafii. Szczególnie tym, którzy zaangażowali się czynnie w tę uroczystość poprzez swoją pomoc: powitanie i pożegnanie obrazu, wykonane dekoracje oraz transport elementów liturgicznych. Niech wszystkim św. Józef wyprasza u Boga potrzebne łaski.
  7. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Osoby, które przygotowują prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę aby przynieśli je do zakrystii lub na probostwo do niedzieli 18 grudnia.
  8. Klub Seniora serdecznie zaprasza osoby starsze, samotne oraz członków klubu na Spotkanie Opłatkowe w środę 21 grudnia o godz. 12:00 do Sali wiejskiej.
  9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Dzisiejsza składka w kościele jest przeznaczona na prace w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  10. Fundacja „Pomóc Inaczej” zaprasza na warsztaty twórcze „Mikołajki 2016” w Starym Bojanowie w niedzielę 18 grudnia. Początek w Domu Wiejskim o godz. 14:00. Szczegółowy program na plakacie.
  11. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 1 – 11 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 13 – 13a.
  12. Polecamy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. oraz kalendarze. W opłatki można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po 2 duże i 2 małe. Cena kompletu 3 zł. Są również opłatki kolorowe dla zwierząt.