Strona-2014-2017ab

01.04.2007r.

01.04.2017r.

spacer-1ab

XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Kancelaria parafialna czynna do końca sierpnia w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – Św. Piusa X, Papieża
    we wtorek – NMP Królowej
    w czwartek – Św. Bartłomieja, Apostoła
    w sobotę – NMP Częstochowskiej – Uroczystość
  3. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przeżywamy odpust św. Bartłomieja. Uroczystą sumę w intencji parafian o godz. 11:00 w kościele św. Bartłomieja odprawi Ks. Jarosław Olejniczak proboszcz parafii ze Starego Białcza. Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie i godny przebieg odpustu naszego głównego patrona parafii – św. Bartłomieja.
  4. W ubiegły czwartek był rzeczoznawca Ubezpieczyciela ocenić rozmiary szkód na kościele św. Teresy. Wymagane papiery celem uzyskania odszkodowania zostały złożone. W tym tygodniu przystąpimy do naprawy dachu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy są mi w tym pomocni.
  5. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej jest wywieszony w gablotach parafialnych.
  6. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
  7. Młodzi Powstańcy Wielkopolscy zapraszają na Festiwal Filmu i Fotografii w niedzielę 27 sierpnia o godz. 15:00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.
  8. Gmina Śmigiel zaprasza na Gminny Dzień Seniora w sobotę 26 sierpnia. Szczegóły na plakacie.
  9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 1 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 13 – 13a.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie 2014-2017