Wielki POST

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu (z wyjątkiem środy) o godz. 18:00. Do wtorku Różaniec po Mszy św. wieczornej. Dziś mamy w parafii Niedzielę powołaniową. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla naszego seminarium.
  2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych
    w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
    w sobotę – Św. Karola Boromeusza, Biskupa
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych.
  4. W dniu tym będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 11:00 do 14:00 na utrzymanie cmentarza (głównie na zapłacenie, choć w części rachunku za wywóz śmierci). Od godz. 11:00 do 12:00 proszę Caritas a od 12:00 do 13:00 Matki Różańcowe od 13:00 do 13:30 Chór od 13:30 do 14:00 Ministrantów Seniorów.
  5. W czwartek Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. o godz. 18:00 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00, spowiedź św. od godz. 16:30 a po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia.
  7. Od środy od godz. 12:00 do czwartku do 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga (tylko raz i za jednego zmarłego). Od dnia 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  8. Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem rozumienia Pisma św. zapraszam na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek 6 listopada o godz. 19:00 na salkę parafialną. Można zabrać ze sobą Pismo św.
  9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30. W czwartek przypada Święto Zmarłych. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe od 1 listopada aż do wyczerpania podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi reguluję na bieżąco długi parafii. Miło mi poinformować, że Allianz już zapłacił za szkody, które ostatnio naprawialiśmy na dachu kościoła św. Bartłomieja.
  10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Głównej nr 32 i 32a a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 30 – 24.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów przed kościołem można nabyć ostatnie kalendarze katolickie w cenie 3 zł.